ÖZELLİKLER

SD160-02 Yoğurt Dolum Makinesi, şirketimizin 10 yıllık tecrübesi ile üretilmektedir. Firmaların pratik, seri, güvenli ve ekonomik üretim yapabilecekleri makine ihtiyacını karşılayabilmeleri için dizayn edilmiştir. Makine; pratik ve seri çalışması ile iş gücünden tasarrufu, dolum ve paketlemenin el değmeden olması nedeniyle de gıda güvenliğini sağlamaktadır.

Makinenin algılama sensörleri sayesinde dolu/boş kâse, folyolu/folyosuz kâse algılanmakta ve fire kaybı minimuma düşürülmektedir. Böylece, üretim pratik ve ekonomik yapılabilmektedir. SD160-02 gelişmekte olan şirketler ve daha entegre tesisler için bir büyüme aracı olmayı hedeflemiştir.

SD160–02, PLC sistemi, Pnömatik sistem ve Servo motor donanımlıdır. Ayrıca makine, plexiglass plastik cam ile kaplanmıştır ve metal aksamı 304 paslanmaz çelikten imal edilmiştir.  Makine, CIP ünitesine sahiptir bu yüzden CIP temizliği etkin bir şekilde yapılabilmektedir. ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve uluslararası gıda üretim standartlarında üretim yapılabilmektedir.

AVANTAJLARI

  • 3 kişi ile saatte 1800 adet kâse dolumu rahatlıkla yapılabilmektedir.
  • Kâse çapı 160 mm olan 500 g’dan 2000 g’a kadar çok çeşitli ürün yelpazesinde dolum yapılabilmektedir.
  • Yoğurt dışında, krema, çikolatalı krema vb. çok çeşitli ürün dolumu yapılabilmektedir.
  • Kapalı ve el değmeden dolum yapıldığından yoğurtta meydana gelebilecek küflenme riski minumuma inmektedir.
  • Makine dizaynı gereği Homojenize(Kaymaksız) Yoğurt üretimine uygundur. Ancak üretiminde Kaymaklı Yoğurtda bulunan işletmeler, makinenin dolum ünitesini çalıştırmadan manuel besleme yaparak, sadece folyoloma ve kapaklama ünitesini çalıştırıp kaymaklı yoğurtlarını folyolu bir şekilde pratik ve seri olarak paketleyebilmektedirler.
yogur_dolum_makinesi