ÖZELLİKLER

Geliştirdiğimiz Ayran Dolum Makinemiz ile gıda sektörünün önemli bir ihtiyacını karşılayacak, üst düzey fonksiyonları sayesinde işletmenize uluslararası seviyede bir teknoloji kazandıracak akıllı bir makine dizayn ettik.

AD95-02 ile eski tip modellerde (yarı otomatik sistemlerde) 75-95 mm çaplı bardak ürün gruplarında meydana gelen yüksek fire oranının minimuma düşürülmesi hedeflenmiştir. Renkli dokunmatik ekranı, otomatik bilgisayar kontrolü (PLC) ve entegre sensörleri sayesinde hatalı ambalaj alımı ve kapaksız dolum yapılması engellenmiş, bu özellikler bir alarm sinyaliyle işlevselleştirilmiştir. Dolum prosesi sırasında, makine herhangi bir dış engele maruz kaldığında kendi kendini durdurabilmektedir.

Makinede Pnömatik sistem ve Servo motor donanımı kullanılmıştır. Bu sayede hızlı bir dolum yapılması hedeflenmiştir. AD95-02 saatte 3100 adet dolum yapabilmektedir. Makinede geliştirilen bu dizayn mantığı iyi üretim uygulamalarına spesifiktir. Makinede CIP sistemi uygulanabilmesi, fire miktarının sıfıra yakın olması ve el değmeden paketleme yapılabilmesi nedeniyle ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemine uygun üretim yapılabilmektedir.

AVANTAJLARI

  • Tüm Metal aksamı 304 kalite paslanmaz çelik olup, üretim sırasında Gıda Güvenliği ve iyi üretim uygulamaları rahatlıkla sağlanır.
  • Fire Miktarı sıfıra yakındır.
  • Hızlıdır. Saatte 3100 adet dolum yapılabilir.
  • Dokunmatik ekranlıdır. Proses güvenliği son derece kolay takip edilebilir.
  • Farklı tipte ve viskozitede bir çok ürün dolumu yapılabilir.
  • İyi üretim uygulamaları ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemine uygun üretim yapılabilir.